fbpx

Obóz żeglarski na mazurach…

Obóz żeglarski na mazurach

Obóz żeglarski na mazurach.

Dla kogo są żeglarskie obozy na mazurach?

Młodzieżowe obozy żeglarskie organizowane są w różnych formach i terminach. Zaczynając od kilku dniowych wyjazdów żeglarskich po kilku tygodniowe obozy szkoleniowe. W zależności od wieku uczestnika dobrze jest dobrać odpowiedni charakter wyjazdu.

Stacjonarny obóz żeglarski – wyjazdy stacjonarne charakteryzują się jedną główną lokalizacją. Najczęściej jest to ośrodek wczasowy wyposażony w infrastrukturę noclegową i gastronomiczną. Uczestnicy nocują w pokojach lub domkach. Mają do dyspozycji świetlicę i często salę wykładowe. Znakomita większość wyjazdów tego typu organizowana jest w ośrodkach z bezpośrednim dostępem do jeziora.
Stacjonarny obóz żeglarski skierowany jest dla młodszych uczestników mających często pierwszy kontakt z żeglarską przygodą.
Podczas wyboru tego rodzaju wyjazdu warto zwrócić uwagę na warunki zakwaterowania, wyżywienie oraz kadrę takiego wyjazdu. Często w ofercie, poza żeglarską przygodą znajdziecie również dodatkowe atrakcje.

Wędrowny obóz żeglarski na mazurach – organizowane są w formie rejsu żeglarskiego. Uczestnicy zakwaterowani są na jachtach żaglowych. Specjalne przygotowane do takiej formy wypoczynku jachty kabinowe zapewniają schronienie dla załogi i kapitana jachtu. Każdy z uczestników ma zapewnioną koje (miejsce do spania) oraz jaskółki i bakisty (schowki na rzeczy osobiste) pod pokładem jachtu. Żaglówki wyposażone są w środki ratunkowe, silnik manewrowy, kambuz (kuchnia) oraz toaletę chemiczną. Na każdym jachcie obecny jest instruktor opiekun, który odpowiada za bezpieczeństwo i szkolenie załogi. Jedna załoga w zależności od jachtu ma 6-8 uczestników oraz jednego instruktora.
Załogi prowadzą rejs po zaplanowanej trasie odwiedzając codziennie inne porty i przystanie żeglarskie na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Dzięki formie rejsu możemy nauczyć uczestników jak praktycznie zachować się podczas zmiennych warunków na wodzie. Nauczyć się postępowania w różnych portach oraz żeglugi z położonym masztem a nawet w śluzie gdzie mamy możliwość przepłynięcia na akwen o innym poziomie wody.

Jaki obóz żeglarski wybrać?
Zdecydowanie dla dzieci do 10 roku życia polecamy wybór stacjonarnego wyjazdu, który pozwoli na bezpieczne pierwsze kroki w żeglarstwie. Ewentualną alternatywą będą żeglarskie lekcje stacjonarne w Warszawie lub półkolonie.

Dla starszych dzieci i młodzieży polecamy obozy żeglarskie wędrowne oraz rejsy morskie. Tutaj uczestnicy będą mogli poznać zaawansowane tajniki żeglarstwa.Wędrowne obozy żeglarskie na mazurach
Sternik Motorowodny kurs Warszawa