fbpx

Informacje

Szkolenie

Ceny

Terminy

ORLAND Mazury Camp 7 lub 14 dni – wędrowny obóz żeglarski 10-14 oraz 14-18 lat

Wymarzone wakacje pod żaglami. Obozy żeglarskie dla młodzieży zakończone egzaminem na patent żeglarza jachtowego.

DLACZEGO SEVENTS.PL

 • Mamy doświadczenie w organizacji obozów żeglarskich budowane od 1993 roku
 • Nasze grupy są niewielkie, dzięki czemu możemy budować miłą atmosferę
 • Mamy sprawdzoną kadrę z wieloletnim doświadczeniem
 • Jesteśmy małą rodzinną firmą i wkładamy w to serce
 • Jeżeli masz wątpliwości czy wybrać Sevents, czy naszego dużego konkurenta zadzwoń i porozmawiaj 🙂 Kontakt znajdziesz u góry strony – Darek

Dla kogo jest obóz żeglarski?

Nasze obozy żeglarskie przygotowywane są z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku 10-18 lat. W celu ułatwienia wspólnej integracji oraz sposobu nauczania uczestników dzielimy na dwie grupy wiekowe. Pierwsza to przedział 10-13 lat, druga natomiast 14-18 lat. Nasze wieloletnie doświadczenie utwierdza nas w przekonaniu, że jest to bardzo dobrze działający system, który znacznie ułatwia i umila jachtowe życie uczestników. 

Obozy Żeglarskie ORLAND Mazury Camp są stworzone zarówno dla młodych ludzi, którzy pragną skosztować żeglarskiego życia po raz pierwszy, jak i dla bardziej doświadczonych wilków morskich, którzy złapali żeglarskiego bakcyla i chcą przypomnieć sobie węzełki, kierunki wiatrów, zasady sterowania jachtem i całą masę innych żeglarskich zagadnień przy okazji wspaniale się bawiąc i zawierając przyjaźnie na dłuuugie lata!

Jak są zorganizowane nasze obozy żeglarskie?

Nasza oferta obejmuje zarówno krótsze, 7-dniowe rejsy dla tych, którzy chcą sprawdzić się w żeglarskim świecie oraz dłuższe 14- dniowe wyjazdy. 
Naszym punktem startowym i końcowym jest Ruciane-Nida. To piękna miejscowość na południu szlaku wielkich jezior. Ruciane Rucianym. Co dalej?
Dalszy program oraz trasa obozów żeglarskich dla dzieci i młodzieży zawsze dostosowana jest do aktualnych warunków pogodowych oraz możliwości i chęci naszych młodych żeglarzy. Zawsze priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo, przez co codziennie wieczorem nasi sternicy opracowują plan dnia następnego, który weryfikują rankiem razem z najnowszymi prognozami.

Obóz żeglarski Orland Mazury Camp nie jest wyjazdem wyłącznie żeglarskim. Wieczorami wiatr w żaglach zamienimy na szantowe wieczory przy ognisku lub emocjonujące rozgrywki w gry planszowe. To nie koniec atrakcji! Podczas obozu uczestnicy będą mieć możliwość popływania za motorówką na dmuchanym kole lub nartach wodnych. Nie zabraknie również takich atrakcji jak gry terenowe, rozgrywki siatkarskie czy relaks w hamakach. U nas młodzież zapomina o smartfonach wspólnie spędzając czas, ucząc się, bawiąc i odpoczywając.

Harmonogram dnia:

 • 7:30 – 8:30 – Pobudka według własnego uznania. Do 8:00 jest czas na poranną toaletę i sprzątnięcie jachtu
 • 9:00 – Śniadanie na stole!
 • 10:00 – 14:00 – Żeglujemy, szkolimy i/lub węzełków się uczymy – czyli zajęcia przed obiadowe
 • 14:30 – Smaczny obiad i chwila relaksu
 • 15:30 – 18:30 – Zajęcia popołudniowe 
 • 19:00 – Kolacja 
 • 20:00 – Odpoczynek dla zmęczonych, śpiewy i planszówki dla wiecznie energicznych
 • 21:30 – 22:00 – Wieczorna toaleta 
 • 22:00 – Cisza nocna
 • Jest to przykładowy harmonogram, który zmienia się w zależności od pogody i planów na dany dzień.
oboz_zeglarski

Gdzie pływamy?

Nasze obozy żeglarskie organizujemy na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Przygodę rozpoczynamy w miejscowości Ruciane Nida. Żeglując po szlaku, odwiedzimy największe porty takie jak: Mikołajki, Giżycko, Ryn czy Węgorzewo, ale nie zabraknie również małych i kameralnych portów przystani i biwaków. Podczas rejsu będziemy mieli okazję, niejednokrotnie trenować położenie masztu na naszej jednostce, żeglugę w strefie ciszy i przeprawę przez śluzę na jeziora położone na innej wysokości.

Ucząc bawi bawiąc uczy…

Poza ogromną dawką zabawy i pozytywnej energii, Obóz żeglarski ORLAND Mazury Camp będzie miejscem intensywnej nauki przedstawianej w bardzo przyjemnej i łatwy do zrozumienia sposób. Po obozie młodzi żeglarze będą mieli wiedzę w takich dziedzinach jak: Meteorologia, Ratownictwo, Locja, Teoria Żeglowania czy Wiązanie Węzłów. Ponadto każdy uczestnik spędzi odpowiednią ilość czasu za sterami jachtu, aby czuł się swobodnie w samodzielnym sterowaniu jachtem i wydawaniu komend. 

Obozy żeglarskie ORLAND Mazury Camp to także mała szkoła życia!

Codziennie inna grupa osób, zwana wachtą kambuzową, będzie gotować, nakładać i zmywać po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Co za tym idzie, po naszym obozie każdy uczestnik będzie wiedział, z czego składa się jajecznica, jak pokroić cebulę bez obcięcia palca i jak ugotować makaron, aby następnie zrobić z niego pyszne spaghetti! Spokojnie – mamy w tym wieloletnie doświadczenie, a wszystkie obcięte palce można przyszyć 🙂

Opcje dodatkowe:

Dodatkowo dla chętnych istnieje opcja wykupienia dodatkowych szkoleń i transportu. Szczegóły znajdziesz poniżej:

Egzamin żeglarski 125 pln

Każdy uczestnik naszych obozów który ma ukończone 14 lat, może przystąpić do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego. Szkolenie które trwa przez cały rejs kompleksowo przygotowuje uczestników do egzaminu.


Kurs i egzamin motorowodny

Dodatkowo istnieje możliwość na przystąpienie do kursu i egzaminu na patent Sternika Motorowodnego. Po pozytywnym zdaniu egzaminu młodzi żeglarze uzyskają uprawnienia na prowadzenie jachtów motorowych.
CENA SPECIALNA dla uczestników rejsu:
875 pln 500 pln
(cena z opłatą egzaminacyjną)

Transport

Warszawa – Ruciane Nida – Warszawa
Transport odbywa się wynajętym busem lub połączeniem PKS w zależności od ilości chętnych. Konieczna jest rezerwacja miejsca w busie podczas rezerwacji wyjazdu.

CENA:
– w jedną stronę – 150 zł
– w dwie strony – 250 zł

KOD RABATOWY: „styczen” wpisz podczas rezerwacji
Cena obozu 14 dni – 3500 pln <promocja 3400 do końca STYCZNIA>
Cena obozu 7 dni – 1900 pln <promocja 1800 do końca STYCZNIA>
w cenie:

Miejsce na jachcie:

Nasze jachty stają się domem dla uczestników na 14 dni. Każdy z nich dostaje przydzieloną „koję” (łóżko) w kabinie jachtu. Na jednym jachcie może nocować od 4 do 8 uczestników rejsu w zależności od typu jachtu. Pływamy na nowoczesnych i komfortowo wyposażonych jachtach (m.in. Focus 850, Phobos 24, Antila, itp.) 

Pełne wyżywienie

U nas nikt nie chodzi głodny. 3 posiłki dziennie to podstawa. Ponadto przekąski i słodkości dostępne w ciągu dnia aby zaspokoić mały głód. Mamy sprawdzone sposoby i pyszne jedzenia. Uczestnicy w wyznaczonych wachtach przygotowują posiłki z produktów dostarczonych przez organizatora. Nad smakiem i bezpieczeństwem czuwa instruktor. 

Szkolenie żeglarskie

Nasze wyjazdy łączą dobrą zabawę i edukację żeglarską. Podczas rejsu obrywają się zajęcia z przygotowujące to egzaminu na paten żeglarza. Ćwiczymy praktyczne kwestie prowadzenia jachtu i spotykamy się na wykłady aby opanować teoretyczne zagadnienia. 

W cenie naszych obozów zawarte są opłaty za porty, paliwo, całodobową opiekę instruktorów i opiekunów.

Cena nie zawiera: Transportu ( istnieje możliwość dokupienia), opłat za toalety tam gdzie nie jest to wliczone w opłatę portową oraz opłaty egzaminacyjnej na patent żeglarza jachtowego (125zł z ważną legitymacją)

Terminy obozów żeglarskich 14 dni

Kliknij w przycisk i zapisz się na wyjazd. Możesz opłacić rezerwację w całości lub wpłacić zaliczkę w wysokości 50%. Jeżeli masz pytania lub problemy związane z rezerwacją skontaktuj się z nami. Podczas rezerwacji uczestnik zostanie przypisany do odpowiedniej grupy wiekowej na podstawie daty urodzenia.

Faktura do zakupu zostanie przesłana na maila z formularza wystawiona będzie na dane osoby zamawiającej (jeżeli chcesz żeby było inaczej koniecznie skontaktuj się z nami przed zakupem)

Mazury Camp 2024

Baltic Camp 2024

Stażowy rejs po zatoce Gdańskiej. Zapraszamy uczestników w wieku 16+ lat. Rejs realizowany jest z Trójmiasta i pozwala zapoznać się z podstawami żeglarstwa morskiego. Przyjedź i aktywnie przygotowuj się do szkolenia na patent Jachtowego Sternika Morskiego.

W cenie rejsu: zakwaterowanie na jachcie morskim, opiekę instruktora / kapitana, opłaty portowe, paliwo do jachtów, pełne wyżywienie / przekąski

W cenie nie wliczone: dojazd, wejścia na atrakcje/zwiedzanie.