fbpx

Patent żeglarski dla dorosłych
– teoria w Warszawie
– praktyka na Mazurach

Kurs żeglarski dla dorosłych to doskonała opcja dla osób, które kochają wyzwania. Koniec z nudą i monotonią, zdobądź uprawnienia żeglarskie, naucz się nowych rzeczy, a potem zabierz znajomych na niezapomniany rejs!

Kurs na patent żeglarza jachtowego to program szkoleniowy z humorem podzielony na 2 główne części: teorię prowadzoną przez naszych doświadczonych instruktorów stacjonarnie w Warszawie oraz 5-dniową praktykę na Mazurach!

Gdzie szkolimy na patent żeglarski dla dorosłych?

Zastanawiasz się, gdzie przygotowujemy naszych kursantów do zdobycia patentu żeglarskiego dla dorosłych?
Teoretyczna część naszego kursu żeglarskiego dla dorosłych odbywa się naszej sali szkoleniowej w Warszawie (Praga – Południe/Wawer)

Praktyczna część kursu na Patent Żeglarza Jachtowego przeprowadzana jest na Mazurach, w miejscowości Ruciane-Nida. Ten mały port na Bełdanach jest idealnym miejscem wypadowym na:

– największe jezioro w Polsce – jez. Śniardwy,
– Mikołajki (tu nauczymy się składać maszt),
– Śluza Guzianka (około 2 m różnicy wysokości wody).

Same Bełdany na pewno pokażą, jak często wiatr może zmieniać kierunek. Jest to idealne miejsce do przeprowadzenia kursy na żeglarza jachtowego.

Dla kogo jest kurs na patent żeglarza jachtowego?

Kurs na patent żeglarza jachtowego jest dla wszystkich osób, które skończyły 18 lat i chcą zdobyć uprawnienia pozwalające bezpiecznie pływać jachtami żaglowymi.
Nieważne jest, czy na wodzie będziesz pierwszy raz, czy pływasz od urodzenia, ale nie było czasu na zrobienie patentu. Nauczymy Cię lub przypomnimy wszystko od A do Z i przygotujemy do bezpiecznego i w pełni legalnego żeglowania na własną rękę.

Zrób patent żeglarski dla dorosłych z SEvents i ciesz się nową zajawką!


Czym można pływać bez patentu?


Zastanawiasz się, do czego potrzebny Ci patent żeglarski dla dorosłych? Jest to jedyna droga do tego, by móc legalnie żeglować na polskich wodach jachtami innymi, niż te wskazane poniżej.

Bez patentu w Polsce można pływać jachtami:
– o napędzie mechanicznym z silnikami do 10 kW (13,6 konia mechanicznego),

– żaglowymi do 7 metrów długości,

– o napędzie mechanicznym z silnikami do 75 kW (102 konia mechanicznego) z ograniczeniem 13 metrów długości kadłuba oraz konstrukcyjne ograniczenie do 15 km/h.


Przebieg teoretycznej części kursu na żeglarza jachtowego


Kurs teoretyczny dzielimy na 5 działów. Każdemu z działów poświęcimy jeden wykład. Stawiamy na kreatywność, prosty przekaz i maksimum wiedzy! Nie będzie to 5-dniowy wypoczynek na Mazurach, a raczej intensywne szkolenie żeglarskieStarczy jednak czasu na wieczorną partyjkę w karty. 🙂

Skrótowy opis naszych spotkań i zagadnień:

Bezpieczeństwo i ratownictwo – wykład o tym, co grozi człowiekowi, kiedy wpadnie do wody, ile w niej wytrzyma w zależności od temperatury, jak go bezpiecznie wyciągnąć i co robić po wyciągnięciu go z wody.

Budowa jachtu – czyli nauka o tym, gdzie dziób, gdzie rufa? Jak się nazywają żagle, od czego są te kolorowe linki i gdzie szukać kotwicy. Innymi słowami, w tym dziale poznacie mnóstwo nowych słów do gry w Scrabble.

Teoria żeglowania – Dlaczego jacht porusza się po wodzie? Czemu się przechyla i kiedy wywraca? Co zrobić z żaglami, żeby być najszybszym obiektem na jeziorze?

Przepisy i locja – Kto, kiedy i dlaczego ma pierwszeństwo? Jak czytać znaki na wodzie? Co znaczą dźwięki wydawane przez obiekty pływające? Odpowiedzi na te pytania to tylko mała część wykładów. Obiecujemy nie zanudzić pustymi formułkami, będą przykłady, ciekawe historie i żarty 🙂 

Meteorologia, czyli zostań meteorologiem wśród swoich znajomych! Dzięki naszym kursom z nauki o pogodzie będziesz wiedział, z jakich chmur pada deszcz, ile stopni ma skala Beauforta i czym są bryzy.

Jak wygląda praktyka?


Na miejscu zostaniecie podzieleni na załogi i przydzieleni poszczególnym instruktorom na konkretny jacht. Przez 5 dni łódka będzie naszym domem, w którym będziemy gotować, uczyć się, pływać i dobrze bawić. Praktyka składa się z wielu mniejszych elementów. Kurs żeglarski dla dorosłych pozwoli Wam na zdobycie wiedzy i umiejętności, dzięki którym dowiecie się, jak poprawnie, bezpiecznie i bez zbędnego chaosu „ogarnąć” jacht.

Nauczymy takich rzeczy jak:

– manewrowanie jachtem w porcie oraz na otwartej wodzie na żaglach i silniku,

– obsługa steru, silnika i całego takielunku jachtowego,
– manewr ”Człowiek za burtą”,
– nauka węzłów potrzebnych nie tylko w żeglarstwie, ale i codziennym życiu,
– stawianie i zrzucanie żagli,
– kładzenie i stawianie masztu,
– przeprawa śluzowa i pływanie w kanałach,
– praca na cumach, kotwicach i odbijaczach,
– komendy dla załogi ułatwiające sprawny kontakt i zachowujące porządek,
– etykieta żeglarska.

Jak to działa?

Jak dokładnie wygląda u nas droga do zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do zdania egzaminu żeglarskiego? Poniżej opisaliśmy to dla Ciebie krok po kroku!

 • Zapisz się na kurs na Patent Żeglarza Jachtowego.
 • Opłać zaliczkę lub całość kursu na naszej stronie.
 • Dostaniesz maila z potwierdzeniem płatności i dalszymi szczegółami oraz szczegółowym harmonogramem kursu.
 • Widzimy się na wykładach w naszej sali.
 • Przejdźmy razem przez wszystkie części teorii.
 • Czas na praktykę. Spotkajmy się na żywo na Mazurach. Wyjazd trwa 5 dni.
 • Zdobądź wiedzę praktyczną i nowe super znajomości.
 • Nasza Mazurska wyprawa będzie zakończona państwowym egzaminem na patent Żeglarza Jachtowego.
 • Pochwal się patentem przed znajomymi.
 • Rozwijaj swoją wiedzę i umiejętności na pozostałych naszych kursach.

Serdecznie zapraszamy do zapisów na kurs żeglarza jachtowego zakończony profesjonalnym, państwowym egzaminem żeglarskim. Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z innymi kursami żeglarskimi i motorowodnymi dostępnymi w naszej ofercie. Polecamy m.in. kurs motorowodny, kurs na holowanie narciarza wodnego, kurs sternika motorowodnego czy kurs na jachtowego sternika morskiego. Dla dzieci i młodzieży organizujemy z kolei wyjątkowe obozy żeglarskie. Warto zapoznać się ze szczegółami naszej oferty!

Kurs na Patent Żeglarza
Jachtowego 1600 zł

W CENIE:
– 5 wykładów z naszymi instruktorami WARSZAWA
– materiały edukacyjne
– 5 dni zajęć praktycznych na jachcie MAZURY
– opłaty portowe, paliwo
W cenę nie jest wliczony dojazd oraz wyżywienie podczas wyjazdu (składka do kasy jachtowej)
– zachęcamy do wspólnego przejazdu z Warszawy

Kurs motorowodny

Nie ograniczaj się do żagli!
Zrób uprawnienia na jachty, motorówki, skutery wodne i łódki wędkarskie.
Wybierając kurs motorowodny podczas szkolenia żeglarskiego dostaniesz specjalną cenę ze zniżką!

Kurs Indywidualny

Chcesz odbyć szkolenie sam?
Nie masz czasu na zajęcia podzielone na części?
Napisz do nas a zorganizujemy Kurs indywidualny.

Terminy :
– zajęcia teoretyczne 18, 20, 25, 27 kwietnia godzina 18:00

Chcesz się zapisać? Kliknij w interesujący Cię termin i wypełnij formularz zapisu. Podaj Swoje dane w polu uczestnik. Po prawej stronie znajdziesz opcje dodatkowe. Podczas rezerwacji możesz opłacić kurs w całości lub zaliczkować. W formularzu zapisu znajdziesz opcję płatności online.
Podane daty w rezerwacji dotyczą wyjazdu na mazury. Wyżej znajdziesz daty zajęć teoretycznych wspólnych dla wszystkich wyjazdów.

Faktura do zakupu zostanie przesłana na maila z formularza wystawiona będzie na dane osoby zamawiającej (jeżeli chcesz żeby było inaczej koniecznie skontaktuj się z nami przed zakupem)

Praktyka:

Często zadawane pytania.

Nie jesteś pewnien czy dany kurs jest dla Ciebie? Zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami. Jeżeli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania śmiało skontaktuj się z nami w dowolny sposób. Postaramy się odpowiedzieć i pokierować Cię podczas wyboru szkolenia dla Ciebie.

Po co wybrać się na Kurs na Patent Żeglarski?

Warsztaty żeglarskie to świetny sposób na sprawdzenie czym jest żeglarstwo od strony teoretycznej. Na warsztatach nauczysz się wielu rzeczy przydatnych nie tylko na wodzie ale również w życiu codziennym. Sprawdzisz, czy żeglarstwo może być Twoją nową pasją a może nawet stylem życia!

Żeglarz Jachtowy Co daje?

Patent Żeglarza Jachtowego to pierwszy stopień uprawnień żeglarskich. Uzyskać go może każdy kto ma ukończone 14 lat. 

Żeglarz jachtowy to uprawnienia na jachty żaglowe. Paten ten pozwala na prowadzenie:

 • jachtów po wodach śródlądowych (bez ograniczeń mocy silnika)
 • jachtami o długości kadłuba do 12m po wodach morskich w porze dziennej w odległości 2Nm od brzegu oraz po morskich wodach wewnętrznych

Stosowany jest głównie na wody śródlądowe i morskie wody przybrzeżne.

„Bez patencie”

To dla użytkownika możliwość spędzania czasu nad wodą bez szkolenia się w zakresie motorowodnym i żeglarskim. Ustawodawca nie wymaga od nas patentu do prowadzenia:

 • o napędzie mechanicznym z silnikami do 10 kW (13,6 konia mechanicznego)
 • jachtami żaglowymi do 7 metrów długości
 • o napędzie mechanicznym z silnikami do 75 kW (102 konia mechanicznego) z ograniczeniem 13 metrów długości kadłuba oraz konstrukcyjne ograniczenie do 15 km/h

Przy czym nie zwalnia nas to z obowiązku posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności z zakresu przepisów i bezpieczeństwa. Pamiętajcie na wodzie najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Inni przeglądali też: