fbpx

Patent motorowodny na obozie
ORLAND Mazury Camp



Kurs podczas którego zdobędziesz potrzebną wiedzę aby uzyskać „prawo jazdy” na motorówki, jachty i skutery wodne.

Specjalna cena kursu – 350 pln tylko podczas obozu Mazury Camp
+
Egzamin 125 pln (z ważną legitymacją uczniowską)
Pełny koszt kursu to 425 pln

Co daje paten sternika motorowodnego?

Patent sternika motorowodnego pozwala nam na prowadzenie jachtów motorowych (motorówki, skutery wodne, jachty itp.) po wodach śródlądowych bez ograniczeń mocy oraz kierowanie jachtów motorowych (motorówki, skutery wodne, jachty itp.) do 12m długości po morskich wodach wewnętrznych i w strefie do 2 mil morskich od brzegu na otwartym morzu.

Zrób patent z SEvents i ciesz się nową pasją!


Jak wygląda teoria?


Stawiamy na kreatywność, prosty przekaz i maksimum wiedzy!

Kurs teoretyczny na Patent sternika motorowodnego przeprowadzany jest w formie wykładu z prezentacją.
Nasz instruktor tłumaczy zagadnienia związane z prawem drogi, locją, budową motorówki, meteorologią i bezpieczeństwem na wodzie.

Egzamin – teoria i praktyka

Egzaminy na naszych obozach przeprowadzane są przez egzaminatorów z upoważnionych przez ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszystkie zdane egzaminy skutkują uzyskaniem Państwowych uprawnień wydawanych na mocy ustawy o Sporcie z 2010 roku. Pozytywny wynik egzaminu to zaliczenie obu części egzaminacyjnych. Cały egzamin składa się z dwóch części: praktycznej oraz teoretycznej.

– Egzamin teoretyczny – test jednokrotnego wyboru składający się z 75 pytań z trzema propozycjami odpowiedzi A, B oraz C. Tylko jedna odpowiedź w pytaniu jest prawidłowa. Pozytywny wynik testu otrzymasz odpowiadając poprawnie na 65 z 75 pytań. Przykładowe pytania znajdziesz w materiałach szkoleniowych oraz w e-learningu.
– Egzamin Praktyczny – składa się z dwóch części: praktyka na wodzie oraz prace bosmańskie <węzełki :)>. Egzamin na wodzie polega na wykonaniu podstawowych manewrów z prowadzenia łodzi motorowej. Najczęściej egzamin odbywa się na takiej samej łodzi na której się szkolicie. Każdy z uczestników egzaminu będzie musiał wykonać podstawowe manewry prowadząc jednostkę pływającą. Między innymi: pływanie w ślizgu, podejście do człowieka (MOB), cumowanie. Każdy z manewrów można powtórzyć w przypadku niepowodzenia. Egzaminator obecny na jednostce ocenia poprawność i bezpieczeństwo manewrów. Zaliczenie egzaminu to poprawne wykonanie wszystkich zadań egzaminacyjnych.

Często zadawane pytania.

Nie jesteś pewnien czy dany kurs jest dla Ciebie? Zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami. Jeżeli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania śmiało skontaktuj się z nami w dowolny sposób. Postaramy się odpowiedzieć i pokierować Cię podczas wyboru szkolenia dla Ciebie.

Po co wybrać się na Kurs na Patent sternika motorowodnego?

Szkolenia Motorowodne to zestaw szkoleń dla osób chcących posiąść wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu operowania jednostkami pływającymi, napędzanymi silnikami. Po zakończeniu odpowiedniego kursu, uczestnicy będą gotowi do samodzielnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu na wodzie i w jej otoczeniu.

Sternik motorowodny Co daje?

Patent Sternika Motorowodnego to pierwszy stopień uprawnień motorowodnych. Uzyskać go może każdy kto ma ukończone 14 lat. 

Uprawnienia:

  • po wodach śródlądowych (bez ograniczeń mocy silnika)
  • jachtami o długości kadłuba do 12m po wodach morskich w porze dziennej w odległości 2Nm od brzegu oraz po morskich wodach wewnętrznych

W praktyce: wszystkim co ma silnik spalinowy, elektryczny, parowy, jądrowy i inne po wodach śródlądowych (jeziora, rzeki, oczka wodne, kałuża przed domem itp.)

Sternik motorowodny to uprawnienia na motorówki, pontony z silnikami, skutery wodne i inne nie podlegające pod „bez patencie”. 

Stosowany jest głównie na wody śródlądowe i morskie wody przybrzeżne.

„Bez patencie”

To dla użytkownika możliwość spędzania czasu nad wodą bez szkolenia się w zakresie motorowodnym i żeglarskim. Ustawodawca nie wymaga od nas patentu do prowadzenia:

  • o napędzie mechanicznym z silnikami do 10 kW (13,6 konia mechanicznego)
  • jachtami żaglowymi do 7 metrów długości
  • o napędzie mechanicznym z silnikami do 75 kW (102 konia mechanicznego) z ograniczeniem 13 metrów długości kadłuba oraz konstrukcyjne ograniczenie do 15 km/h

Przy czym nie zwalnia nas to z obowiązku posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności z zakresu przepisów i bezpieczeństwa. Pamiętajcie na wodzie najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Wróć do oferty obozu: